Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik Hakkında

Daha İyi Bir Gelecek için Sürdürülebilir Üretim

Dünyamızdaki kaynakların sonsuz olmadığının bilincindeyiz. Tüm faaliyetlerimizde ve yatırım projelerimizde sürdürülebilirlik ana temamızdır. Faaliyetlerimizi sürekli iyileştirerek doğal kaynaklarımızı ve çevreyi korumaya öncelik veriyoruz.

Temiz teknolojilere ve uygulamalara yatırım yaparak enerji ve su verimliliğini sürekli arttıracak, emisyon ve kimyasal dahil tüm atıklarımızı kademeli olarak azaltacak hedefler belirliyoruz.

Sürdürülebilir tekstile destek olmak adına organik ve geri dönüşümlü ürünler üretmek bizim için çok değerli.
 

SU

Suyun her damlasını önemsiyoruz. Bu kapsamda su ayak izimizi her yıl düşürmeyi hedefliyoruz. Tüketim oranının azaltılması, etkin ve yeniden kullanımının sağlanması, tasarruf modellerinin geliştirilmesi ve uygulanması adına çalışmalar gerçekleştirmekteyiz.

ENERJİ

Doğal kaynakların ve enerjinin verimli kullanımını amaçlıyoruz. Ölçmek bilmek, bilmek yönetmektir felsefesiyle, enerji verilerimizi Enerji Yönetim Platformu üzerinden düzenli takip etmekte ve hedeflerimizi bu doğrultuda belirlemekteyiz. Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını arttırmak amacıyla işletmemizde kullanılan elektriğin %100’ü I-REC sertifikalıdır.

KİMYASAL

Temiz yarınlar için temiz üretim yapıyoruz. Temiz üretim gerçekleştirirken uluslararası kabul gören kimyasal listelerindeki kimyasalları tercih ediyoruz. Ayrıca tüm tedarikçilerimizle iş birliği içinde çalışmalar yapıyoruz. Markaların beklentileri doğrultusunda kimyasal yönetimi yaparak da dünya markalarını kucaklıyoruz.

ÇEVRE

Doğayı korumak en az baskı kalitemiz kadar önemli! Gezegenimizi ve doğal kaynaklarımızı koruyabilme felsefesine dayanarak “Atıklar çöp değildir” diyoruz. Bu bilinçle atıkların tekrar kullanımını sağlamak ve kaynağında azaltmak için çalışıyoruz.